Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkouška agility

Úvod

Pes , který za míčem neohroženě plachtí vzduchem a který od vás očekává vedení a pokyny , má nejspíš vrozený atletický talent . V této kapitole vám představíme různé aktivity , které se rozvíjejí v profesionálních soutěžích agility (neboli dovednosti , hbitosti) , a uvidíte , jak si můžete připravit vlastní verzi doma na zahradě . Pokud se do toho váš pes opravdu zabere , je možné , že se přistihnete při tom , že mu měříte čas , a nakonec se s ním zapíšete do místního kurzu AGILITY . Ale i psi , kteří nejsou atletikou příliš nadšeni , jistě ocení několik her , které jsou na následující stránce napsány .

Příprava vlastní překážkové dráhy

Mnozí psi si rádi a  svelikým nasazením hrají a hodně přitom skáčou . POkud mezi takové psy patří i ten váš a pokud už víte , že je schopen samostatně přemýšlet , možná je na čase uvažovat o tom , že mu ke cvičení AGILITY postavíte vlastní dráhu . Napřed ho několikrát vzít do místního kurzu agility - i když nemáte v úmyslu s ním profesionálně soutěžit , alespoň uvidíte , jak se pomůcky správně používají a jak zajistíte bezpečnost . Nové vybavení bývá drahé , takže stojí za to podívat se po nějakém použitém . Pokud se rozhodnete improvizovat , raději požádejte o radu instruktora agility , abyste si byli jisti , že psovi doma připravíte dráhu nejen zábavnou , ale i bezpečnou .

Obrazek

Skoky jsou jedním ze základních prvků soutěží agility . Můžete si buď zakoupit profesionální překážky , anebo improvizovat a postavit si vlastní . POZOR na to , aby pro vašeho psa nebyli příliš vysoké - neměl by skákat přes něco , co je výš než jeho ramena .

BEZPEČNOST

Při přípravě vlastní překážkové dráhy dávejte pozor na to , aby bylo mezi jednotlivými prvky dost místa . Zvlášťe překážky vyžadující více místa na rozběh a doskok - alespoň pět kroků na rozběh a čtyři na doskok .